Anında Kredi Veren Banka

Anında Kredi Veren Banka
22 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 402 kez okundu.

Gelişen teknolojiyle beraber artık bankacılık işlemlerini banka şubelerine gitmeden telefon bankacılığı, internet ve mobil bankacılık sayesinde yapılabilmektedir. Bankaların şubeye gitmeden vermiş oldukları hizmetlerden biri de kredi kullandırmalarıdır.

Anında kredi kullanma adı verilen bu sistemde mesai ve saat kavramı olmaksızın günü her saatinde bankaların internet bankacılık sistemini kullanarak kredi başvurusunda bulunmak mümkündür.

Banka şubelerine gidip, numaratörlerden sıra alıp kuyruk beklemek gelişen bankacılık teknolojileri sayesinde demode oldu desek yalan olmaz. Tüm bankalar, internet sitelerinde dijital kredi kullanma hizmeti vermektedir. Ancak kullanılacak kredinin limiti banka şubelerine göre daha sınırlıdır. İnternet bankacılık sisteminde yapacağınız başvurularda kimlik bilgileriniz, gelir düzeyiniz, kredi talep tutarınız ve vade süresini belirliyorsunuz. Kredi başvurunuzu tamamladıktan sonra sıra geliyor bankanın sizi n hakkınızda ki istihbarat araştırmasına.

İstihbarat araştırması dediğimiz de kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notudur. Eğer ki kredi talebinde bulunan kişinin kredi notu yüksek ve risk derecesi yoksa kredi istihbarat araştırması olumlu cevaplanacaktır. Artık krediniz hazırdır. Eğer internet ortamında kredi başvurusu yaptığınız bankada hesabınız varsa kredi talep tutarınız hesabınıza aktarılmaktadır.

Bu kredi transferi için yukarıda bahsettiğimiz gibi gün ve saatin hiç önemi yoktur. Bu bahsettiğimiz krediler bireysel krediler için geçerlidir. Taşıt ve konut kredileri için de internet bankacılık sistemlerinden başvurabilirsiniz. Ama onaylanan kredilerin ipotek, ekspertiz, imza işlemleri olacağı için banka şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Anında kredi veren bankalara baktığımızda, Akbank Direkt Kredi, Finansbank Hazır Kredi, Vakıfbank Dijital Kredi, Garanti Bankası E-Kredi, TEB Pratik Kredi, Yapı Kredi Bankası Hızlı Kredi hizmetlerini anında kredi hizmeti veren bankaları gösterebiliriz.

Yine anında kredi kullanımları internet ortamında yapıldığı için kredi faiz oranları banka şubelerine nispeten daha düşük olduğunu söylemeliyiz. Şunu unutmayın bankaların hangi iletişim noktalarından kredi başvurusu yaparsanız yapın illaki kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Eğer ki kredi notlarında sıkıntı varsa, kredi notları bankaların istediği seviyelerin altındaysa ve kredi notu risk taşıyorsa kredi alma şansınız yok veya azdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git