En Uygun Kredi Bulma

En Uygun Kredi Bulma
22 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 435 kez okundu.

Kredi kullanmak artık bir tüketici olarak hepimizin başvurduğumu bir yöntem olmuştur. İster ortaya çıkacak nakit ihtiyaçların karşılanması için olsun isterseniz yatırım yapmak için bankalardan kredi kullanılmaktadır. Bankalarında en çok kar elde ettiği hizmetlerden biri olan krediler için bankalar yapmış oldukları faiz indirmeleri, kredi kullanırken alınan masrafları en aza indirme gibi girişimlerde bulunmaktadır.

Bir de banka sayısının çok olması ve tüm bankaların birbirinden farklı kredilere faiz uygulamaları tüketicilerin hangi bankadan daha uygun kredi kullanımını zorlaştırmakta ve net kararlar verememesine neden olmaktadır. Bu yazımızda en uygun kredi bulma yollarından bahsedeceğiz.

Site yönetimi olarak tüketicilere tavsiyemiz banka banka dolaşmaktansa bankaların internet bankacılığını ziyaret etmelerin tavsiye ederiz. Çünkü tüm bankalar, internet sitelerinde kredilere uygulamış oldukları faiz oranlarını belirtmektedir.

Teknolojinin bu nimeti tüketici için büyük bir avantajdır. Yine site olarak sizlere tavsiyemiz sadece bankanın uyguladığı faiz oranıyla yetinmeyin. Çünkü kredilerde kesilecek masraflarda çok önemlidir.  Kredi ürünlerini kullanırken kesilen sigorta masrafları, ekspertiz masrafları, ipotek masrafları gibi birçok kesinti yapılamaktadır. Bu masraflar da kredi faizleri gibi bankadan bankaya değişmektedir. Bankalar, sitelerinde alınan masrafları belirtmektedir.

Bazı tüketicilerin aldandığı bir konu var. Sadece bankanın uyguladığı faiz oranlarına bakmaktadır. Oysa bazı bankaların faiz oranları diğer bankalara göre yüksek görünse de almış oldukları dosya masrafı ve kesintiler daha düşük olacağı için düşük faizli bankalara göre daha avantajlı olduğunu göreceksiniz.

Diyelim ki A bankasından konut kredisi kullanacaksınız ve bankanın uyguladığı aylık faiz oranı 1.15. B bankası ise 1.18 aylık faiz uyguluyor.  A bankasının alacağı ekspertiz ücreti, ipotek işlem ücreti, dask, hayat sigortası dosya masrafı, B bankasından daha fazla aldığını düşünürsek ve kredi bitiminde ödenecek toplam tutarın üzerine bu masrafları da eklerseniz faizi yüksek bankanın daha avantajlı olacağını göreceksiniz.

Yine internet bankacılığı sayesinde uygulanan faiz ile aylık ne kadar taksit ödeyeceğinizi ve kredi bitiminde toplam ne kadar ödeme yağacağınızı da kredi hesaplamayı kullanarak öğrenebilirsiniz. Son olarak bankalar yılbaşı, bayram , kuruluş yıl dönümleri gibi özel günlerde daha cazip faizlerle kredi kullandırdığını unutmayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git