İş Bankası Kredileri

İş Bankası Kredileri
10 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 438 kez okundu.

Bankaların en çok kar elde ettiği bankacılık ürünlerin başında krediler gelmektedir. Bu yüzden bankalar değişik isimler altında tüketici, konut, araç kredileri vermektedir. Kredi paketi genişliği açısından en zengin kredi türlerinin olduğu bankalardan biri de İş Bankasıdır. Bu yazımızda İş Bankası kredilerinden bahsedeceğiz.

A- İHTİYAÇ KREDİLERİ

1- NAKİT İHTİYAÇ KREDİSİ: Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için 36 ay vade ile veirlen kredi türüdür.

2- EĞİTİM KREDİSİ: Özel okul ve üniversite okuyan öğrencilerin eğitim masrafları, okul harçları tarafından verilen kredi türüdür.

3- EMEKLİ KREDİSİ: Emekli maaşını İş Bankasına taşıyan, SSK’dan emekli olmuş kişilere verilen kredi türüdür.

4- TÜKETİCİ DESTEK KREDİSİ: Ortak ve yüksek geliri olan ücretli ve emeklilerle serbest meslek sahiplerinin konut tadilatları konut kredi şartlarına uymayan konut alımlarında, düğün harcamaları için verilen kredi türüdür.

5- ARSA KREDİLERİ: Satın alınacak arsanın ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullandırılan ve borç bitimine kadar bankalara ipotek edilmesi şartıyla verilen kredi türüdür.

6- 2/B KREDİLERİ: 2/B olarak bilinen 6292 sayılı kanun kapsamında satışa çıkarılan araziler için verilen kredi türüdür.

7- FATURALI ALIŞVERİŞ KREDİSİ: İ ş Bankasının anlaşmalı olduğu firmalardan alınan beyaz eşya ve elektronik eşyalar için verilen kredi türüdür. Yapılan alışveriş faturasının bankaya teslim edilmesi gerekmektedir.

8- YAT KREDİSİ: Yat ve tekne satın alacak kişilere verilen kredi türüdür.

9- ÇEVRECİ KREDİ: Oturulan binanın tadilatı, doğalgaz, su, ısı yalıtımı, güneş enerjisi kurumu, radyatör değişimleri için kullanılan kredi türüdür.

B-KONUT KREDİLERİ

1- MAKSİMIM EV PAKETİ: Maksimum kredi kart kullanıcılarına verilen ve kullanılan konut kredisi sonrası 100 TL maksi puan verilen kredi türüdür.

2- SABİT TAKSİTLİ KONUT KREDİSİ: Kredi ödemelerin baştan sona kadar sabit ödemek isteyen kişilerin kullandığı kredi türüdür.

3-EŞİT ANAPARA ÖDEMELİ KONUT KREDİSİ: Her taksit ödemelerinde aynı tutardaki kadar anapara ödemlerinin yapıldığı kredi türüdür.

4- HERŞEY DÂHİL KONUT KREDİSİ: Kredi tahsis ücreti, taşınır taşınmaz rehin ücretleri içinde olan kredi türüdür.

5-DÜŞÜK ÖDEMELİ KONUT KREDİSİ: Taksit başlangıçları ilk yılda düşükken ilerleyen yıllarda taksit ödemlerinin arttığı konut kredi türüdür.

6-EVDEN EVE KONUT KREDİSİ: Yeni konut almak isteyen ancak oturduğu evi sayamayan kişileri için düşünülmüş konut kredi türüdür.

7- KİŞİYE ÖZEL KONUT KREDİSİ: Taksit ödeme tutarlarını kredi kullanacak kişinin belirlediği kredi türüdür.

8- EMEKLİLİKTE EVİM OLSUN KREDİSİ: Emekli olmuş kişilere verilen konut kredisidir.

9- YABANCILARA ÖZEL KONUT KREDİSİ: Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlara sağlanan kredi türüdür.

C- ARAÇ KREDİSİ

Sıfır ve ikinci el araçlar için 48 ay vadeli kredi türüdür. Alınan araçlar kredi ödemelerinin bitimine kadar banka üzerine ipotek edilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git