Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme
6 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 697 kez okundu.

Kredi notu, KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından kayıt altına alınan ve Findeks sistemi tarafından kullanıcılara sunulan finansal rapordur. KKB’nin aldığı bu kayıtlarda daha önce bankalardan kullandığınız krediler, güncel borç tutarınız, borçlarınızı ödeme durumunuz, sigortalı olup olmadığınız gibi pek çok kriter değerlendirmeye alınmaktadır.

Bankaların kredi verirken müşterilerinin kredi notu sorgulamasına bakması müşterinin ilerleyen dönemlerde aldığı krediyi zorluk yaşamadan ödeyebilmesi amacını güder. Bu nedenle bankalar kredi verirken kredi alacak kişinin aylık gelirine göre değerlendirme yapar. Aylık geliri düşük borcu olan kişilere kredi onayı çıkmaz. Aylık geliri yüksek borç durumu ağır olmayan kişilerin ise kredi alma şansı daha yüksektir.

KREDİ NOTU SORGULAMASI NASIL YAPILIR

Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu ne durumda olduğunu öğrenmeniz gerekir. Kredi notu öğrenmek için birçok alternatif yol bulunmaktadır. Bunlardan birincisi findeks üzerinden sorgulama yapmaktır. Bu sorgulama türü en çok tercih edilen yöntemdir. Bu sistemde findeks.com internet sitesi üzerinden TC kimlik numaranız ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. İlk sorgulama ücretsizdir. Diğer sorgulamalardan 4.5 TL sorgulama ücreti alınmaktadır.

ÜCRETSİZ KREDİ NOTU SORGULAMA

Kredi notu sorgulama işlemi yapmak için belli bir miktar işlem ücreti alınmaktadır. Fakat sorgulama işlemini bir defa ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Bunun için Findeks.com üzerinden kayıt olup ilk sorgulama işlemi yaptığınızda herhangi bir ücret alınmayacaktır. Fakat yukarıda belirtiğimiz gibi diğer sorgulamalar ücretlidir. bankakredinotum

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git